LAZERLE VARİS TEDAVİSİ

VARİS TEDAVİSİ

Lazerle Varis Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisi, varis tedavisinde yeni bir dönemi başlatmıştır. EVLA yani Endo Venöz Lazer Ablasyon , lazerle varis tedavisidir. Ameliyatsız varis tedavisi  olarak adlandırılan bu yöntem tüm dünyada varis ameliyatının yerine uygulanmaktadır. İşlem oldukça rahat, konforlu ve etkindir. Lazerle varis tedavisi, yüzeysel varislere uygulanan tedavi değildir. Görünen varislere değil, esas nedeni olan, görünen damarları oluşturan büyük damarlara (büyük veya küçük safen toplardamarı) yapılır. Kalan veya ilişkili varislere de kaybolmalarını hızlandırmak için ek olarak köpük tedavisi yapılır.

Lazerle Varis Tedavisi Yapılırken Uygulanan Temel İlkeler

Lazerle varis tedavisi, lazerle varis tedavisi, EVLA yani damarın içinde yapılan tedavi şeklidir. Bu tedavi, anjio gibi bir işlemdir. Ameliyathane ya da anestezii gerektirmez. Lokal anestezi eşliğinde bacak uyuşturulur, kan alma iğnesi gibi bir iğne ile ultrason eşliğinde damarın içine girilir. Safenofemoral bileşke ya da safenopopliteal bileşkeye kadar kateter yerleştirilir. Ultrason eşliğinde damarın etrafına sıvı verilir, bu şekilde damar lazer enerjisi ile yakılırken etrafındaki kasların yanması engellenir.

Lazerle varisin tedavisinin ameliyattan en önemli farkları; genel anestezi gerektirmemesi, bacaklarda kesi-dikiş izi olmaması ve işlemden hemen sonra yürüyerek eve dönebilir.

Lazer ile Varis Tedavisi Uygulaması

Lazerle varis tedavisi, narkoz yani genel anestezi gerektirmez. Sadece tedavi edilecek bacak uyuşturulur. İşlem sırasında uyutulmanız gerekmez. İşlem sırasında telefonunuzla oynayabilir, müzik dinleyebilir, kitap okuyabilirsiniz. Tedavi ağrısız ve konforludur.

Lazerle varis tedavisi gibi yöntemler varisin nedeni olan ve kapak yetmezliği olan toplardamara uygulanır. Bu damarlar bacağın iç tarafında büyük safen toplardamarı, bacağın arka tarafında küçük safen toplardamarı ya da bunların dallarıdır. Köpük tedavisi ise doğrudan varisli damara uygulanır.

DEĞERLENDİR
TOPLAM 4 OY
DR. RENGİN TÜRKGÜLER CEVAPLIYOR
 • A
  Açelya Kıran29.09.2018

  Lazerle varis tedavisi icin bilgi alıcaktm. Beni arar mısınız?

  Dr. Rengin TÜRKGÜLER

  Kliniğimizde kesi tanı için Dr. Rengin hocamızın size ayakta Doppler US çekmesi gerekir. Daha sonra bir venöz haritalama oluşturuluyor. Sizin için uygun olan tedavi planı Skleroterapi ( Köpük Tedavisi) mi ? yoksa Endovenöz Lazer Ablasyon mu ? buna karar veriliyor. Skleroterapi (Köpük tedavisi) Genelde kılcal varislerde ve orta derece varislerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1-2 senansa biter ama nadirde olsa 4-5 seans süren hastalarımızda oluyor. Bunun sebebi varislerin azlığına ya da çokluğuna bağlıdır. Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) ; venöz yetmezlik,damar genişlemesi ve ameliyat olması gereken damarlarda uyguladığımız ikinci bir tedavi yöntemidir Tek senansta da biter.Ameliyatsız tedavimiz bu EVLA sayesinde hastalarımızın sağlığına hemen kavuşmasını ve yaşamına olumlu devam etmesinde en büyük etkendir. Kesi yok, dikiş yok ve anestezi almadan tedavilerinize yürüyerek gelip gideceğiniz bu tedavi yöntemlerimizde tekrarlama, herhangi bir sorun yaşamadan varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Bırakmış olduğunuz telefon numarası ile sizi arayacağım.

 • S
  Salim Özcan29.09.2018

  Doktor hanım beştane kalp damarcıya gittim hepsi ameliyat dedi tekrar nüksedermi dedim olabilirde olmayabilirde dedi. Sizce varis tedavisi olsam sonuç ne olur.

  Dr. Rengin TÜRKGÜLER

  Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Buradan sizi muayene etmediğimiz için bir şey söylemek zor olur.Doğru tedavi ve teşhis varis hastalığında çok önemlidir.İlk önce Doppler US çekmem gerekir. Venöz haritalama metoduyla size uygun olan tedavi yöntemini belirleyerek uygulama yapıyorum. Kan sulandırıcı vb. etkende ki ilaçları kullanmıyorsanız geldiğiniz gün tedaviye başlatarak en kısa sürede varis hastalığına elveda diyebilirsiniz.Ağrısı ve ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile yürüyerek gelip,yürüyerek gideceğiniz bir tedavi yöntemi olan EVLA sıkça yaptığımız bir tedavi yöntemidir.Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) ; venöz yetmezlik,damar genişlemesi ve ameliyat olması gereken damarlarda uyguladığımız ikinci bir tedavi yöntemidir Tek senansta da biter.Ameliyatsız tedavimiz bu EVLA sayesinde hastalarımızın sağlığına hemen kavuşmasını ve yaşamına olumlu devam etmesinde en büyük etkendir. Kesi yok, dikiş yok ve anestezi almadan tedavilerinize yürüyerek gelip gideceğiniz bu tedavi yöntemlerimizde tekrarlama, herhangi bir sorun yaşamadan varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • B
  Berfin Turna29.09.2018

  Randevu almak, lazerle tedavisinin mumkun olup olmadigini ve fiyatlarinizi ogrenmek istedim

  Dr. Rengin TÜRKGÜLER

  Kliniğimizde kesi tanı için Dr. Rengin hocamızın size ayakta Doppler US çekmesi gerekir. Daha sonra bir venöz haritalama oluşturuluyor. Sizin için uygun olan tedavi planı Skleroterapi ( Köpük Tedavisi) mi ? yoksa Endovenöz Lazer Ablasyon mu ? buna karar veriliyor. Skleroterapi (Köpük tedavisi) Genelde kılcal varislerde ve orta derece varislerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1-2 senansa biter ama nadirde olsa 4-5 seans süren hastalarımızda oluyor. Bunun sebebi varislerin azlığına ya da çokluğuna bağlıdır. Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) ; venöz yetmezlik,damar genişlemesi ve ameliyat olması gereken damarlarda uyguladığımız ikinci bir tedavi yöntemidir Tek senansta da biter.Ameliyatsız tedavimiz bu EVLA sayesinde hastalarımızın sağlığına hemen kavuşmasını ve yaşamına olumlu devam etmesinde en büyük etkendir. Kesi yok, dikiş yok ve anestezi almadan tedavilerinize yürüyerek gelip gideceğiniz bu tedavi yöntemlerimizde tekrarlama, herhangi bir sorun yaşamadan varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • C
  Cihan20.06.2018

  Varis rahatsızlığım var ben de tedavi almak istiyorum.Ancak tedavi ücreti konusunda bilgi edinmek istiyorum.Ayrıca iş yoğunluğum nedeniyle müsait bir zamanda kliniğinize gelme imkanım olabilir.

  Dr. Rengin TÜRKGÜLER

  Cihan Bey öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Ücret ve detaylı bilgi için bize (0312) 224 13 14 telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

SORU SOR
Dr. Rengin TürkgülerDr. Rengin TÜRKGÜLERGirişimsel Radyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193